NEWSLETTER

Bądź na bieżąco. Otrzymuj najnowsze informacje związane z naszym portalem.
ok

ARTYKUŁY

Szkolenie na Terapeutów Środowiskowych z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

opublikowano: 17 lipiec 2012, aktualizacja: 17 lipiec 2012

*/?>

Integracja Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi zaprasza do udziału w pierwszym w które rozpocznie się w październiku 2012 r. w Warszawie.


Termin szkolenia:
I semestr rozpocznie się w październiku 2012 r.

Miejsce szkolenia:
Szkolenia będą odbywać się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Grottgera 25a w Warszawie.

 

 

Kryterium uczestnictwa:
Uczestnikami szkolenia mogą być osoby które:
• posiadają wykształcenie co najmniej średnie,
• mają predyspozycje osobowe, motywację i zainteresowania konieczne do pomagania osobom z zaburzeniami psychicznymi,
• odbędą rozmowę kwalifikacyjną i wykonają krótki test kompetencji osobowościowych i zawodowych.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres szkolenie.terapeutow@gmail.com z dopiskiem w tytule KURS TŚ, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie szkolenia: www.szkolenie-terapeutow.pl
Opis:
Koncepcja Terapeuty Środowiskowego:
Szkolenia i zatrudnianie terapeutów środowiskowych są niezbędnym elementem reformy opieki psychiatrycznej w Polsce związanej z wdrożeniem Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Rola zawodowa terapeuty środowiskowego łączy się z modelem środowiskowej opieki psychiatrycznej, w którym uczestniczy on w leczeniu pacjenta w ramach wielospecjalistycznego zespołu, koordynuje jego dostęp do różnorodnych placówek oraz podejmuje interwencje w środowisku pacjenta.

Kurs składa się z 4 semestrów i kończy się dopuszczeniem do egzaminu organizowanego przez Sekcję Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Każdy z semestrów składa się z 3 bloków spotkań (czwartek – niedziela), które odbywają się raz w miesiącu. W czasie trwania kursu organizatorzy zapewniają możliwość odbycia obowiązkowych staży w akredytowanych przez Ministerstwo Zdrowia placówkach opieki psychiatrycznej.

Program szkolenia obejmuje:
• kurs,
• treningową terapię własną,
• staże w akredytowanych placówkach.

W celu zapoznania się z kadrą szkoleniową zapraszamy na stronę szkolenia.

 

Certyfikat:
Szkolenie kończy się uzyskaniem Certyfikatu Terapeuty Środowiskowego.

Opłata:
Całkowity koszt szkolenia dla jednego uczestnika wynosi ok. 7.700 zł. Koszty staży wynoszą ok. 4.000 zł i są zależnie od placówki, w której będą miały miejsce.

 

Więcej na temat szkolenia oraz koncepcji terapii środowiskowej możecie Państwo uzyskać na stronie internetowej: www.szkolenie-terapeuci.pl.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt drogą mailową: szkolenie.terapeutow@gmail.com lub telefoniczną: (22) 84 06 640.

 

Organizator:
Integracja Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest udzielanie pomocy osobom dotkniętym zaburzeniami psychicznymi w ich rehabilitacji, integracji z otoczeniem oraz działanie dla zapobiegania powstawaniu tych zaburzeń. Ponadto, celem Stowarzyszenia jest pomoc rodzinom tych osób oraz kształtowanie świadomości społeczeństwa w rozumieniu ich problemów.

 

Szkolenie organizowane jest w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego przez Integrację Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, które uzyskało akredytację z Ministerstwa Zdrowia pozwalającą prowadzić kursy, staże i terapię treningową dla przyszłych terapeutów środowiskowych.

 

 

Kontakt:
Integracja Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
ul. Grottgera 25a, 00-785 Warszawa
tel./faks (22) 840 66 40
mail: integracja.grottgera@gmail.com
www.stowarzyszenie-integracja.pl


 


1) { ?>Strona: 1  1 

autor tekstu:Integracja Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi

Komentarze (1)   Skomentuj tekst

2012-08-17 00:12:12

przez gość

 

Czysta fikcja czy akcja Polsza T4??

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Odstawianie leków uspokajających i nasennych

Leki uspokajające i nasenne (głównie z grupy benzodiazepin, rzadziej barbiturany), są środkami, które dzięki swojemu stosunkowo szybkiemu działaniu, polegającemu na zmniejszeniu nasilenia objawów lęku, niepokoju czy poprawie w zakresie...

więcej