FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Schizofrenia: praca czy renta

2009-01-11 17:10:59

przez gość

cytuj moderacja

Czy pracujecie czy jesteście na rencie? Na jakiej rencie, w jakiej pracy? A może uczycie się? Napiszcie o swojej sytuacji.

Odpowiedzi:

2009-01-11 20:24:21

przez gość

cytuj moderacja

ja pracuje na budowie bo skonczylem technikum budowlane i to jest moj zawod, ja mysle ze dzisiaj sa takie leki ze prawie kazdy moze normalnie zyc a juz napewno ze schizofrenia paranoidalna, nie wiem jak w innych ja mam ta i dziwi mnie ze te choroby nazywaja sie tak samo

2009-01-12 16:00:56

przez Vision

cytuj moderacja

Ja...
Siedzę w domu i maluje obrazy by później je sprzedać na Allegro...
W ten sposób jestem w bezpiecznym sobie miejscu i mogę dorobić do renty... Którą mam czasowo przez chorobę znaną jako stwardnienie rozsiane.

2009-01-13 12:59:34

przez Dorka366

cytuj moderacja

Mam rentę do końca życia plus dodatek pielęgnacyjny, pracowałam dwa lata na umowę o pracę plus pięć lat na umowę o dzieło.
Kończę z pracą, chociaż mam propozycję. Piszę, książkę, gram, rozwijam się....Na razie ciężko. Najważniejsze nie przejmować się i robić swoje. Jestem również wolontariuszem.

-------------------------------------------------------
DOROTA F.

2009-01-14 13:48:28

przez gość

cytuj moderacja

Witam:)
Ja mam schizofrenie paranoidalną i stwierdzoną nie zdolność do pracy na stałe.
Pobieram dwie renty, socjalną i rodzinną połączone w jedną...tą ostatnią.
Mam 1000 zł na ręke i nie pracuję...
Czasem coś napisze...podobnie jak koleżanka...mam również kilka innych zainteresowań, pasji...i rozdzielam swój czas między nie:)
Pozdrawiam:)

2009-01-21 16:23:34

przez gość

cytuj moderacja

Pracuję, chociaż jest ciężko. Muszę pracować, choćby dlatego by w przyszłości (raczej wcześniej niż później) przejść na rentę. Renta to z jednej stony więcej czasu dla siebie i możliwość realizowania swoich zainteresowań, z drugiej niewielkie pieniądze i istnienie na marginesie społeczeństwa. Postanowiłem, że będę pracował dopóki będę w stanie. Jak zagospodarować nadmiar czasu na rencie, by go nie zmarnować? Mam kilka pomysłów. Boję się jednak, że rzeczywistość może okazać się okrutna dla moich marzeń.

2009-01-30 10:47:13

przez gość

cytuj moderacja

czy kazdemu z schizofrenia paranoidalna przysluguje renta?

2009-06-22 13:59:59

przez gość

cytuj moderacja

witam staram się o rente rodzinną może coś na temt jak ją zdobyć jestem chory już od wielu lat z góry dziękuje pozdrawiam razz

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Potrzeba leczenia szpitalnego

Leczenie większości osób cierpiących na schizofrenię dokonuje się w pobliżu miejsca zamieszkania.W proces ten zaangażowane są zespoły terapeutyczne złożone z lekarzy, pielęgniarek, pracownikówsocjalnych, terapeutów zajęciowych, psychologów oraz pracowników opieki...

więcej