FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Schizofrenia: praca czy renta

2009-01-11 17:10:59

przez gość

cytuj moderacja

Czy pracujecie czy jesteście na rencie? Na jakiej rencie, w jakiej pracy? A może uczycie się? Napiszcie o swojej sytuacji.

Odpowiedzi:

2009-01-11 20:24:21

przez gość

cytuj moderacja

ja pracuje na budowie bo skonczylem technikum budowlane i to jest moj zawod, ja mysle ze dzisiaj sa takie leki ze prawie kazdy moze normalnie zyc a juz napewno ze schizofrenia paranoidalna, nie wiem jak w innych ja mam ta i dziwi mnie ze te choroby nazywaja sie tak samo

2009-01-12 16:00:56

przez Vision

cytuj moderacja

Ja...
Siedzę w domu i maluje obrazy by później je sprzedać na Allegro...
W ten sposób jestem w bezpiecznym sobie miejscu i mogę dorobić do renty... Którą mam czasowo przez chorobę znaną jako stwardnienie rozsiane.

2009-01-13 12:59:34

przez Dorka366

cytuj moderacja

Mam rentę do końca życia plus dodatek pielęgnacyjny, pracowałam dwa lata na umowę o pracę plus pięć lat na umowę o dzieło.
Kończę z pracą, chociaż mam propozycję. Piszę, książkę, gram, rozwijam się....Na razie ciężko. Najważniejsze nie przejmować się i robić swoje. Jestem również wolontariuszem.

-------------------------------------------------------
DOROTA F.

2009-01-14 13:48:28

przez gość

cytuj moderacja

Witam:)
Ja mam schizofrenie paranoidalną i stwierdzoną nie zdolność do pracy na stałe.
Pobieram dwie renty, socjalną i rodzinną połączone w jedną...tą ostatnią.
Mam 1000 zł na ręke i nie pracuję...
Czasem coś napisze...podobnie jak koleżanka...mam również kilka innych zainteresowań, pasji...i rozdzielam swój czas między nie:)
Pozdrawiam:)

2009-01-21 16:23:34

przez gość

cytuj moderacja

Pracuję, chociaż jest ciężko. Muszę pracować, choćby dlatego by w przyszłości (raczej wcześniej niż później) przejść na rentę. Renta to z jednej stony więcej czasu dla siebie i możliwość realizowania swoich zainteresowań, z drugiej niewielkie pieniądze i istnienie na marginesie społeczeństwa. Postanowiłem, że będę pracował dopóki będę w stanie. Jak zagospodarować nadmiar czasu na rencie, by go nie zmarnować? Mam kilka pomysłów. Boję się jednak, że rzeczywistość może okazać się okrutna dla moich marzeń.

2009-01-30 10:47:13

przez gość

cytuj moderacja

czy kazdemu z schizofrenia paranoidalna przysluguje renta?

2009-06-22 13:59:59

przez gość

cytuj moderacja

witam staram się o rente rodzinną może coś na temt jak ją zdobyć jestem chory już od wielu lat z góry dziękuje pozdrawiam razz

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Kiedy udać się do psychiatry?

Jak rozpoznać pierwszy epizod lub nawrót choroby? Czy osoba chora jest w stanie sama rozpoznać pojawienie się objawów?Niestety cechą wielu zaburzeń psychicznych jest brak krytycyzmu osoby chorej co do...

więcej