FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Jeśli Klozapol nie działa, co dalej?

2010-06-14 18:32:04

przez gość

cytuj moderacja

Czy schizofrenia jest chorobą postępującą? Zauważam u siebie, coraz większą demencję, chociaż jestem młodym człowiekiem. Oraz kłopoty intelektualne z koncentracją, kojarzeniem, zapamiętywaniem. Pomimo regularnego zażywania lekarstw objawy psychotyczne, urojenia, napadowe lęki tylko wzmagają się. Mam słabą kondycję fizyczną, coraz bardziej staję się niezdarny. Czy nie jest to wynik choroby? Czyż słaba kondycja fizyczna nie wynika ze słabej kondycji psychicznej? Biorę Klozapol (ultra silny lek przeciwpsychotyczny) i nic - objawy nie ustępują. Czy nowoczesne neuroleptyki 2giej generacji bywają skuteczniejsze???

Odpowiedzi:

2010-06-16 20:11:54

przez gość

cytuj moderacja

Czy to prawda, że Klozapol jest lekiem ostatniej szansy, silnym neuroleptykiem o działaniu antypsychotycznym. Czy zmiana leczenia (zamiast Klozapolu inne tabletki) wymaga konsultacji w szpitalu. Czy działanie Klozapolu to: senność, apetyt, otumanienie, ślinienie itp.

2010-07-18 16:21:07

przez gość

cytuj moderacja

Klozapol działa bardzo radykalnie. Ślinienie, brak siły fizycznej, otumanienie, itd. to przy tym leku normalka. Ja w dodatku mam osłabienie libido. Czy wy też macie kłopoty z libido po klozapolu? Biore 75 mg klozapolu.

2010-08-04 23:05:49

przez gość

cytuj moderacja

Ja przy 200 klozapolu nie mam ochoty na nic. Oprócz tego biorę jeszcze 400 Seroquelu.

2010-08-23 11:49:32

przez gość

cytuj moderacja

A ja odkąd zmieniłem klozapol na zyprexe to właśnie teraz zauważam zmniejszenie urojeń. Tak jak ktoś pisał przed emną klozapol działa bardzo radykalnie. Kompletnie otumania. I ja zauważyłem że mi wcale całkowicie nie likwidował urojeń.

2011-10-03 18:56:01

przez gość

cytuj moderacja

Ja po klozapolu ślinie się, krztuszę się śliną w nocy, już ostatnio mi przeszło to trochę, miałam koszmary senne, teraz już też ustały. Ja biore 500 mg 100 mg - rano, 100mg w popołudnie i 300 mg w nocy. Biore go już 6 miesięcy, w szpitalu zaczęłam. Moje samopoczucie jest w miarę mam depreche, nic mi się nie chce. Musze się zmuszać do jakiejkolwiek pracy, czynności. Jak coś robie to mnie głowa z tyłu boli. Jak bym miała zemdleć. Strasznie się czuje, jedną czynność zajmuje mi cały dzień.

2012-03-08 11:22:01

przez gość

cytuj moderacja

Ja biorę solian 200mg rano który aktywizuje,działa antyautystycznie i antydepresyjnie,otwiera na społeczeństwo tak że człowiek wychodzi do ludzi i może normalnie pracować i uczyć się.Oprucz tego biorę klozapol w dawce 25mg na noc i nic mi po nim nie jest.Owszem w ulotce klozapolu pisze że morze wywołać halucynacje wzrokowe i słuchowe przy dużych dawkach.Ja też halucynowałem słuchowo przy 400mg solianu ale jak zmniejszyłem dawkę solianu do 200mg to halucynacje ustały.
Oglądałem też amerykański dokument o schizofrenikach biorących klozapol.Okazało się że większość z nich po 3-4 miesiącach leczenia mogło go stopniowo odstawić i podobno już go nie biorą bo wyzdrowieli.Klozapol działa na wszystkie rodzaje schizofreni więc jeśli ktoś ma na nim urojenia i omamy słuchowe z halucynacjami to bierze za dużą dawkę leku.Dawka maksymalna klozapolu to 600mg a dawka podtrzymująca to od 100 do 200mg ale niektórzy biorą tylko 25mg.Klozapol powinno się stopniowo zwiększać aż do dawki skutecznej co zajmuje trochę czasu bo nic od razu nie zacznie działać.Jeśli ktoś halucynuje słuchowo to może brać sam solian na objawy pozytywne i negatywne lub jeśli nadal halucynuje to do solianu może dołączyć Ketilept(Kwetiapina) na noc który działa na halucynacje słuchowe i receptor D2 odpowiedzialny za aktywność i receptor serotoninowy chociaż solian jest lepszy bo działa na receptor D2 odpowiedzialny za aktywność i na receptor D3 odpowiedzialny za emocje.

"życie jest piękne"
Multimilioner

smile

2012-03-08 11:44:57

przez gość

cytuj moderacja

Klozapol zwiększa masę ciała tak jak wszystkie neuroleptyki oprucz Abilify 15mg po którym się chudnie i zwiększa się libido oraz aktywność chociaż na niektórych działa nasennie.W ulotce klozapolu pisało że może powodować u niektórych utratę apetytu więc na mniejszych dawkach 25mg się nie tyje.

2012-03-09 17:35:30

przez gość

cytuj moderacja

Czas półtrwania klozapolu wynosi 6–26 godzin (średnio 12).
Więcej o klozapolu można przeczytać na wikipedi:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Klozapina

pozdro

2012-03-10 21:32:22

przez gość

cytuj moderacja

Jeśli klozapol nie działa to albo masz za duże dawki co wywołuje halucynacje albo nie potrzebujesz leku o tak szerokim spektrum działania.

Wskazania:

KLOZAPOL jest lekiem przeznaczonym do stosowania w przypadku schizofrenii, występującej u osób którzy są niewrażliwi na leczenie innymi środkami przeciwpsychotycznymi bądź ich nie tolerują.
Działanie:

KLOZAPOL należy do grupy preparatów przeciwpsychotycznych, stanowiących pochodną diazepiny oraz oksazepiny. Wykazuje w niewielkim stopniu właściwości zatrzymujące receptory dopaminowe (D1, D2,D3 i D5), natomiast ze znaczną siłą działa na receptor D4. Ponadto wykazuje właściwości anty-α-adrenergiczne, antycholinergiczne, antyhistaminowe i antyserotoninergiczne. Co więcej zatrzymuje stymulację. W szybkim tempie i dość mocno uspokaja oraz neutralizuje symptomy o charakterze psychotycznym. W odniesieniu do innych tradycyjnych środków przeciwpsychotycznych doprowadza do wystąpienia mniejszej liczby podstawowych symptomów pozapiramidowych i nie wywołuje bądź wywołuje nieznaczny wzrost poziomu prolaktyny. Po zastosowaniu doustnym niemalże w całkowitej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Proces wydalania w ½ ma miejsce dzięki aktywności nerek, natomiast w prawie 1/3 układu pokarmowego.

2012-03-10 22:12:31

przez gość

cytuj moderacja

Forma leku: tabletki 25 mg; tabletki 100 mg.
Zawartość substancja czynna - clozapine.
Zamienniki Leku Clozapine

Sposób działania Klozapol ma silne działanie przeciwpsychotyczne nawet u pacjentów, u których nie zaobserwowano poprawy w leczeniu innymi środkami przeciwpsychotycznymi. Klozapol odnosi skutek w leczeniu różnych objawów schizofrenii, jak np.: zamknięcie się w sobie lub halucynacje.
Zastosowanie Schizofrenia leczona uprzednio bez skutku co najmniej dwoma innymi środkami przeciwpsychotycznymi przez okres kilku miesięcy. Również gdy inne środki wywołały niepożądane działania uboczne.
Inne leki związane ze schorzeniami Schizofrenia

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w chorobach szpiku kostnego, lub w niedostatku białych ciałek krwi, niedostatku będącego wynikiem stosowania innych leków. Klozapolu nie wolno podawać w nieleczonej padaczce, alkoholizmie lub innym zatruciu organizmu, a także w stanach nieprzytomności, zaburzeniach funkcji wątroby lub nerek.
W celu umożliwienia obserwacji wpływu leku na liczbę białych ciałek krwi należy krew chorego zbadać przed rozpoczęciem kuracji, a następnie poddawać krew badaniom raz tygodniowo w ciągu pierwszych 18 tygodni leczenia, a następnie raz w miesiącu.
Pacjenci leczeni w lecznictwie otwartym w razie wystąpienia objawów bólu gardła, infekcji, gorączki, powinni niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w celu skontrolowania liczby białych ciałek krwi.
Pacjenci cierpiący na choroby naczyń i serca, powiększenie stercza, jaskrę powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Klozapolem.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zatem zasięgnąć porady lekarza przed ewentualnym zastosowaniem innych leków łącznie z Klozapolem.
Nie należy spożywać alkoholu podczas kuracji Klozapolem, ponieważ ten wzmacnia działanie leku.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną dlatego w trakcie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych.
Działania niepożądane 1/100- Zmniejszenie liczby białych ciałek krwi. Gwałtowne bicie serca, spadek ciśnienia krwi z zawrotami głowy a czasami omdleniem. Uczucie wielkiego zmęczenia, zwłaszcza na początku leczenia. Ospałość. Gorączka, drgawki, niepokój, sztywność mięśni. Zwiększone wydzielanie śliny, lub suchość jamy ustnej - dlatego dokładna higiena zębów po każdym posiłku jest nieodzowna. Zatwardzenie, wzrost wagi ciała. Zmiany w obrazie EEG.
1/1000- Wzrost liczby białych ciałek krwi, wysokie ciśnienie, skłonność do skurczów mięśni, zaburzenia w funkcji wątroby. Halucynacje, delirium, splątanie. Pogorszenie akomodacji oka.
<1/1000- Zmiany EKG, zaburzenia rytmu serca, nagłe pogorszenie krążenia, zatrzymanie oddechu (zwłaszcza jeśli jednocześnie stosowano benzodiazepiny), sztywność mięśni, gorączka, utrata przytomności.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Leczenie rozpoczyna się zazwyczaj od 25-50 mg dziennie. Dawka maksymalna wynosi 600 mg dziennie, a dawka podtrzymująca 100-200 mg dziennie.
Ciąża i karmienie Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

2012-03-11 17:05:17

przez gość

cytuj moderacja

Ludzie,pomyślcie.Maksymalny czas działania klozapolu wynosi 52 godziny czyli dwa dni z czterema godzinami.Jak bierzesz 100mg klozapolu to po kolejnej wieczornej dawce stężenie jego wzrasta do 200mg na dobę bo ich działanie się kumuluje.Maksymalna dawka wynosi 600mg do 900mg max.Jeśli ktoś bierze więcej niż 200mg to oczywiste jest że dawki się kumulują i tak naprawdę bierzesz dwa razy tyle.Czyli jak jedna pani bierze 500mg na dobę to tak naprawdę bierze 1000mg na dobę czyli o wiele za dużo przez co ma ślinotok i jest wiecznie senna.
Ja biorę tylko klozapol 100mg na dobę czyli tak naprawdę 200mg bo dawka się kumuluje w organiźmie i powiem wam że w ogóle nie jestem na tej dawce senny,no może tylko wieczorem bo biorę na noc i wogóle się nie ślinię wręcz przeciwnie mam suchość w ustach przez co muszę myć ząbki i pić wodę.
Podsumowując po prostu za duże dawki bierzecie.

2014-01-27 11:53:28

przez gość

cytuj moderacja

Biore klozapol od 2 lat i dopiero od niedawna zauwazylem drastyczny spadek libido i wypranie ze wszystkich emocji. MASAKRA!

ale sam lek mi pomaga

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Jak trudno znosić swoją chorobę?

Każda choroba, która dotyka człowieka wpływa na jego nastrój. Nawet wtedy, gdy jest to zwykły katar lub przeziębienie pacjenci zauważają obniżenie nastroju, ponieważ nie są w stanie...

więcej