FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: renta w schizofrenii

2008-09-22 22:35:00

przez gość

cytuj moderacja

mam pytanie. co trzeba zrobic zeby otrzymac rente u osób chorych na schizofrenie? Wiem ze jest taka możliwość.

Odpowiedzi:

2007-01-15 21:48:00

przez gość

cytuj moderacja

Po pierwsze warto zachorować.

2007-01-15 21:57:00

przez gość

cytuj moderacja

Co to znaczy, że warto zachorować? Proszę wyjaśnić.

2007-01-16 11:40:00

przez gość

cytuj moderacja

mam stwierdzoną schizofrenie i co dalej?

2007-01-16 21:01:00

przez gość

cytuj moderacja

Proszę zgłosic się do psychiatry,otrzyma pan,czy pani Zaświadczenie o stanie zdrowia, następnie należy zgłosić się do ZUS-u po wniosek o przyznanie renty socjalnej lub chorobowej.

2007-01-16 21:04:00

przez gość

cytuj moderacja

Aby dostac rente trzeba miec przepracowanych lub opłacanych 40 miesięcy składkowych i 20 nieskładkowych (chorobowe), tyle wymaga ZUS.

Nie jest ważne jaka choroba, ważne by być calkowicie niezdolnym do pracy.

Jesli jesteś małolatem, uczysz się lub studiujesz, lub jesteś doktorantem,

możesz otrzymać rente socjalną czy rodzinną. (możesz nie oznacza, że na pewno otrzymasz)

Jeśli nie spełniasz tych warunków idziesz do pomocy społecznej tzw MOPSU, tam daja papiery na grupę inwalidzką i wtedy dostaniesz jakies pieniadze na przetrwanie,

musisz udowodnic, że nikt ci nie może pomóc i nie jesteś w stanie się utrzymać.

Szukaj sam "renta ZUS", jakie to kwoty..

Ludzie po 40 latach pracy dostaja 701 zł brutto zasilku przedemerytalnego!

2007-01-16 21:18:00

przez gość

cytuj moderacja

Jeszcze jedna rada.Należy tez wystapić do Powiatowego Zespołu Orzekania o niepełnosprawnosci w celu uzyskana stopnia niepełnosprawnosci ,W/w jest niezbędne aby otrzymać zasiłek lub dodatek pielęgnacyjny z Wydziału Zasiłków mieszczacego sie przy Urzedzie Miasta lub Gminy i ewentualną pomoc z Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,pozdrawiam.

2007-01-16 21:26:00

przez gość

cytuj moderacja

Proszę nie sugerowac się absolutnie tym co napisał ,,mifredo,, są.proszę to błędne informacje.Proszę pytać ,odpowiem profesjonalnie,pozdrawiam.EJKA.

2007-01-16 21:34:00

przez gość

cytuj moderacja

Prawidlowe informacje podałam jako gosć o godz.21.01 i 21.18. EJKA

2007-01-16 23:16:00

przez gość

cytuj moderacja

Bardzo prosze o konkrety, ponieważ mam chorego,

któremu nie należy sie renta,

bo nie miesci sie w rencie socjalnej,

tej: http://europoland.republika.pl/socjal.htm

a na zwyklą rentę ma za mało okresów składkowych.

Bardzo byłbym wdzięczny, EJKA icon_biggrin.gif pozdrawiam

2007-01-16 23:36:00

przez gość

cytuj moderacja

W moich wywodach kierowałem sie tym:

http://www.zus.pl/swiadcze/emer001.htm

ale EJKA pewnie zna inne źródła do renty,

Prosze podać, będe dozgonnie wdzięczny.

Niedawno sam stawałem przed komisjami,

mając 2 grupe inwalidzką i niczego nie osiągnąłem,

bo oni w ZUS nie za bardzo sobie cenią orzeczenie

z powiatowego ośrodka ds orzekania o niepelnosprawności.

Uważaja, że jeśli masz feler fizyczny, to możesz pracowac umysłowo i pewnie odwrotnie też, tego już nie wiem. icon_smile.gif pozdrówka

2007-01-16 23:47:00

przez gość

cytuj moderacja

A wysokość okresów składkowych i nieskladkowych zależy od wieku starajacego sie o nią.

Ja napisałem we wcześniejszym poście (40/20 miesięcy)

dla mniej więcej dochodzącego trzydziestolatka,

tu dokładnie to podano:

http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=257

Schizofrenie traktują w ZUS jak każdą inna chorobę,

a niechbym ja się mylił, bardzo bym chciał

icon_wink.gif

2007-01-31 18:29:00

przez gość

cytuj moderacja

elakowalska@poczta.onet.eu (renta w schizofrenii, odpowiem)

2007-06-20 17:28:00

przez gość

cytuj moderacja

Czesc jestem z lubuskiego i tu wlasnie ZUS nie przyznal mi renty chociaz mi sie nalezala zachorowalem przed 18 rokiem zycia a oni to nie potwierdzili teraz odwolalem sie do sadu i czekam na jego decyzje.

2007-06-21 19:27:00

przez gość

cytuj moderacja

ZUS przyznaje rentę socjalną w przypadku całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej ezystencji (w młodym wieku najczęściej okresowo). A jaki ma Pan stopień niepełnosprawności (jeśli można wiedzieć ) ?

2008-09-22 22:04:00

przez gość

cytuj moderacja

Cześć! jestem związana z człowiekiem, który w tej chwili przebywa w szpitalu po ostrym "rzucie" choroby. Mamy małe dziecko. i ja na pewno nie zostawię chorego człowieka, którego bardzo kocham, pomimo wszytsko... nie potrafię.. W tej chwili cała rodzina odwrócił się od niego, nie możemy liczyć na ich pomoc. Boję się, że nie dam rady nas utrzymać z mojej marnej pensyjki, a wiem, że dla niego jest bardzo ważne, żeby nie być ciężarem. Gdzie ewentualnie możemy się zwrócić o pomoc, jeśli nie damy sobie rady. na razie jestem dobrej myśli, ale nie wiem jak będzie dalej. proszę o jakiekolwiek porady, jestem kompletnie bezradna. jeśli ktoś może mi pomóc to mój e-mail to dinka1@op.pl. z góry dziękuję za wszystko. dinka

2008-09-22 22:35:00

przez gość

cytuj moderacja

to zalezy ile maz ma lat i czy przepracowal jakis okres.

2009-02-03 21:37:23

przez gość

cytuj moderacja

a ja to bym chciał wiedziec skad wziasc taka dziewczyne jak ty?

2009-11-30 18:11:46

przez gość

cytuj moderacja

Cześć!! Zdiagnozowano u mnie schizofrenie w wieku 16 lat i mam pytanie: czy ma to jakiś wpływ na rente?? I jak się o nią ubiegać jeśli się nigdy nie pracowało?? Proszę o odpowiedź na ten e-mail: karo_lina7@interia.pl

2010-02-20 15:41:29

przez gość

cytuj moderacja

Mam rente socjalna, lecz z mojego orzeczenia wynika, ze zachorowalam przed 23 rokiem zycia z orzeczenia, a aby uzyskac zasilek pielegnacyjny potrzebuje przedstawic oswiadczenie ze zachorowalam przed 21. skad to wziasc, ma ktos jakis pomysl?

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Czy do psychiatry potrzebuję skierowania?

Psychiatra należy do grupy lekarzy specjalistów, do których nie ma potrzeby posiadania skierowania od lekarza rodzinnego. Psychiatrzy pracują przede wszystkim w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Leczenia Nerwic, ale także...

więcej