FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Czy schizofrenia jest uleczalna?

2008-01-28 17:42:00

przez marianna1977

cytuj moderacja

Moja psychiatra uważa że jest nieuleczalna, a jak wy sądzicie. Wystarczy przeczytać książkę "Po drugiej stronie lustra- wygrana walka ze schizofrenią" aby wiedzieć, że jest jednak uleczalna, inaczej twierdzą lekarze, dlaczego?

Odpowiedzi:

2008-01-21 17:37:00

przez gość

cytuj moderacja

To, że autorka książki przez lata nie ma objawów nie znaczy, że jest zdrowa. A kto wie, co będzie za miesiąc, rok, 10 lat?

2008-01-21 17:56:00

przez gość

cytuj moderacja

ja kilka dobrych lat byłam w remisji, ale wystarczył jeden silny stres i schizofrenia wróciła z takz siła ,ż ebyła 4 zazy w szpitalu w ciągu 2 lal.

To reklama chca forse zbic.

2008-01-21 20:15:00

przez gość

cytuj moderacja

czy można coś wyleczyć na co nie ma tak naprawdę lekarstwa????

2008-01-21 20:32:00

przez gość

cytuj moderacja

jeżeli ją masz w wyniku działań sekty:

nikłe twe szanse

jeżeli jesteś symulantem:

jesteś zdrowy aż za bardzo, kto normalnie myślący się w to pakuje???

jeżeli nabawiłeś się choroby dzięki swojej rodzinie:

trudna droga przed tobą, ale wszystko w twoich rękach

jeżeli jesteś naprawdę chory:

walcz, to nie jest choroba śmiertelna, nie daj się wyłączyć z życia i pamiętaj lekarze nie są nieomylni...

2008-01-21 21:13:00

przez marianna1977

cytuj moderacja

Lekarze i rodzina uważają mnie za chorą, ja myślę, że moja choroba to wymysł. Studiuję, pracuję normalnie funkcjonuję. Leki biorę, bo inaczej byłaby wielka awantura w domu. Najgorsze jest to że tylko od nich tyje.

2008-01-21 23:07:00

przez gość

cytuj moderacja

[CYTAT]

21-01-2008 o 20:32, gość :

jeżeli ją masz w wyniku działań sekty:

nikłe twe szanse

jeżeli jesteś symulantem:

jesteś zdrowy aż za bardzo, kto normalnie myślący się w to pakuje???

jeżeli nabawiłeś się choroby dzięki swojej rodzinie:

trudna droga przed tobą, ale wszystko w twoich rękach

jeżeli jesteś naprawdę chory:

walcz, to nie jest choroba śmiertelna, nie daj się wyłączyć z życia i pamiętaj lekarze nie są nieomylni...

[/CYTAT]

A Ty ktory masz wariant?

Nie rozumiem z czym mozna walczyc. Z bezradnościa psychiatrów, którzy wszystkim przepisują to samo tylko pod inna nazwą.

2008-01-23 02:37:00

przez gość

cytuj moderacja

A Ty ktory masz wariant?

Nie rozumiem z czym mozna walczyc. Z bezradnościa psychiatrów, którzy wszystkim przepisują to samo tylko pod inna nazwą

walczyć???

wszystko zależy od punktu widzenia....

chory na schizofrenie bierze leki, przestaje myśleć, zaczyna całymi dniami spać, traci radość życia, może nawet z czasem sobie nawet tego nie uświadomić ale zaczyna się izolować, jest chory-życie jest do bani-muszę brać leki itd. zwłaszcza gdy widzi innych ludzi na ulicy oni się śmieją, rozmawiają, żyją, gdy on jest chory, gorszy, inny...

i w tym tkwi sedno, z choroby nie należy sobie budować więzienia, ograniczeń, aby to przezwyciężyć masz bliskich, rodzinę...na tym polega ta walkaicon_smile.gif)

oczywiście ja mówią psychiatrzy każdy przypadek jest inny, każdy może inaczej reagować na chorobę...

przez co można ją przyporządkować niemal każdemu, bo tak wiele jest tych objawów, cech charakteru...ha ha ha

królewska choroba???

ha ha ha

według mnie trzeba olać to,

walczyć i

żyć na maxa

A Ty ktory masz wariant?

odsyłam:

http://terapia.najlepsze.pl/bsz1.pdf

2008-01-23 13:37:00

przez marianna1977

cytuj moderacja

schizofrenia paranoidalna

2008-01-23 23:16:00

przez gość

cytuj moderacja

Przez internet żadna diagnoza nie jest możliwa.

2008-01-24 06:35:00

przez gość

cytuj moderacja

http://terapia.najlepsze.pl/bsz1.pdf

że autorka tych tekstów ją ma

to akurat nie ulega raczej wątpliwości....

lecz zupełnie innym tematem jest wykorzystywanie tej choroby przez sekty icon_wink.gif

2008-01-28 17:42:00

przez gość

cytuj moderacja

Nie wiem czy jest wyleczalna czy nie,ale znam ludzi,ktorzy po ciezkichobjawach,zyja

sobie teraz od lat w remisji. Nie maja zadnych objawow,biora minimalne dawki lekow,lub wcale. Najgorzej jest,jesli chory sie uprze,ze jego przypadek jest beznadziejny i nigdy nie bedzie dobrze. Moj brat tak ma,ale ja i tak wierze,ze mu sie poprawi i ze w koncu zacznie mowic zyciu TAK!. I ze nasza mama w koncu przestanie plakac po katach. PS jak to jest? Dlaczego schizofrenicy tak czesto napadaja na swoich bliskich,ktorzy im pomagaja i kochaja? Czasem bym chciala strzelic bratu z liscia za to

co mowi do mamy,ale rozumiem,ze to z choroby,bo przedtem byl inny.

2012-09-01 13:10:52

przez gość

cytuj moderacja

CYTAT: marianna1977, 2008-01-23 13:37:00

schizofrenia paranoidalna
jak z nia walczyc ludzie pomózci mam dziwczyne chce dla niej jak najlepiej ale jak zdaje sobie sprawe z tego co mi jest to trace siły a ona jest tak wspaniała...

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY
2014-11-03
2014-10-19
2014-10-12
2014-10-12

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Odstawianie leków uspokajających i nasennych

Leki uspokajające i nasenne (głównie z grupy benzodiazepin, rzadziej barbiturany), są środkami, które dzięki swojemu stosunkowo szybkiemu działaniu, polegającemu na zmniejszeniu nasilenia objawów lęku, niepokoju czy poprawie w zakresie...

więcej