FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Szukam grupy wsparcia w Warszawie

2008-03-11 20:36:00

przez Piotr11

cytuj moderacja

Szukam w Warszawie grupy wsparcia dla córki, która powoli wychodzi ze schizofrenii. Uważam, że potrzebuje kogoś gdzie mogłaby się wygadać. Z dawnymi (sprzed choroby) przyjaciółmi utraciła kontakt. Z żoną i ze mną rozmawia bardzo oszczędnie. Uważamy, że musi mieć możliwość rozmowy z innymi.

Będę bardzo wdzięczny za rady.

Odpowiedzi:

2008-02-23 20:23:00

przez gość

cytuj moderacja

A ile ma lat? I czym się zajmuje? Na Nowolipkach jest jakaś Grupa Pod Fontanną czy cos takiego. Ale może lepiej by jej zrobiła terapia grupowa?

2008-02-24 02:11:00

przez gość

cytuj moderacja

Zależy w jakim wieku jest córka. Dla osób dorosłych trudniej coś znaleźć, dla młodzieży mogłabym więcej polecić. Dla dorosłych to jak już wspominał przedmówca:

- Warszawski "Dom pod Fontanną", ul Nowolipki 6a

- Klub "Amicus", ul Grottgera 25a

Na pewno dużo jest płatnych grup psychoterapeutycznych ale grupa wsparcia to co innego niż terapia więc nie wiem, czy o to chodzi. Szczerze mówiąc też sama szukałam przyjaznego miejsca dla siebie w stolicy ale jakoś marnie to wygląda. W jednym miejscu odmówiono mi ze względu na wiek (to była grupa wsparcia dla młodzieży). Byłam też w "Domu pod fontanną" jednak to specyficzne miejsce i specyficzne zasady tam panują i jakoś trudno mi było się tam odnaleźć.

Pozdrawiam, A.

2008-02-24 18:55:00

przez Piotr11

cytuj moderacja

Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Córka ma 21 lat, studiuje.

Prawdę mówiąc nie wiem czym różni się grupa wsparcia od grupy terapeutycznej.

Podstawowe informacje nt Domu pod fontanną na Nowolipkach znalazłem w internecie. Na czym polegała ta specyficzna atmosfera tam panująca?

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

2008-02-24 19:10:00

przez gość

cytuj moderacja

a może: http://www.spoza.org.pl/?

myślę, że 21 to młoda dziewczyna i lepiej jeszcze nie pakować jej do jednego worka z dorosłymi chorymi - lepiej niech sie spotyka z równieśnikami

poza tym tez jestem za terapią grupową - to dobre wspomaganie leczenia lekarstwami - a gdzie na taka terapie sie udać to nie wiem, wiem tylko, do kogo można prywatnie ale takich jest dużo zresztą

2008-02-24 19:25:00

przez Piotr11

cytuj moderacja

myślę, że 21 to młoda dziewczyna i lepiej jeszcze nie pakować jej do jednego worka z dorosłymi chorymi - lepiej niech sie spotyka z równieśnikami

poza tym tez jestem za terapią grupową - to dobre wspomaganie leczenia lekarstwami - a gdzie na taka terapie sie udać to nie wiem, wiem tylko, do kogo można prywatnie ale takich jest dużo zresztą

Całkowicie się zgadzam, że w grupie rówieśników (mniej więcej) byłoby najlepiej. Czegoś takiego szukamy. Jeżeli chodzi o prywatną (tzn odpłatną ) terapię to taką formą też jesteśmy zainteresowani. Będę bardzo wdzięczny za dodatkowe informacje. Jeżli byłoby Ci, Drogi Gościu, wygodniej, możesz tych konkretnych informacji udzielić bądź tu, na forum, bądź na adres: lts@gazeta.pl

Córka jest leczona farmakologicznie od ponad roku. Poprawa w stosunku do stanu sprzed podjęcia leczenia farmakologicznego jest wyraźna i widoczna.

Jest natomiast przeraźliwie samotna. nie ma nikogo z kim chciałaby tak po prostu pogadać.

Piotr

2008-02-24 23:17:00

przez gość

cytuj moderacja

Chodzę na psychoterapię indywidualną, nigdy nie byłam na grupowej więc ciężko mi będzie coś doradzić. Nie wiem też, czy w przypadku Pana córki będzie lepsza grupa wsparcia czy psychoterapia. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że psychoterapię prowadzi wykwalifikowany terapeuta i są ściśle określone zasady, np. nie wolno się spóźniać, trzeba mówić bezpośrednio do danej osoby. Terapia ma też swój cel, może prowadzić np. do zmniejszenia objawów chorobowych, wykształcenia umiejętności radzenia sobie ze stresem, jest to praca nad sobą. A grupa wsparcia (jak sobie wyobrażam) to luźne spotkania bez terapeuty. Ja wybrałabym terapię grupową bo z niej można się wiele nauczyć i wyjść bogatszym o wiele przeróżnych, pozytywnych doświadczeń. Myślę, że w poszukiwaniu miejsca takiej terapii przyda się wyszukiwarka bo jest dużo ośrodków terapeutycznych w Warszawie, ja tak, jak mówiłam nie mogę nic polecić bo nie korzystałam z terapii grupowej.

"Domu pod fontanną" nie polecam ze względu na atmosferę, są tam ludzie w różnym wieku i najczęściej bardzo chorzy, powiedziałabym, że to takie miejsce ostatniej szansy dla ludzi chorujących psychicznie.

Też jestem samotna w realnym świecie ale biorę udział w forach dyskusyjnych i mam wielu wirtualnych, chorych znajomych. To nie to samo, co znajomości w realnym świecie ale zawsze pozwala wypełnić czas i zamiast rozmawiać do ścian mojego pokoju wystukuję literki na klawiaturze. Jednym z takich przyjaznych miejsc jest forum http://www.psychiatria.info.pl/forum/index.php

Pana córka też jeśli będzie miała ochotę może się tam zarejestrować i kogoś poznać. No ale na pewno lepszym wyborem będzie terapia grupowa.

Pozdrawiam serdecznie, A.

2008-03-11 18:52:00

przez gość

cytuj moderacja

Witam, szukam jakiejś grupy wsparcia dla Dorosłych Dzieci Schizofreników w Warszawie (jeśli w ogóle coś takiego istnieje), mam 20 lat, studiuję, potrzebuję się wygadać przed kimś kto mnie wreszcie zrozumie.

2008-03-11 20:36:00

przez gość

cytuj moderacja

Fajnie by było, gdyby taka grupa powstała - pewnie znalazłoby sie sporo chętnych - może założysz?

2010-10-07 12:47:12

przez justnian

cytuj moderacja

Mój syn wychodzi ze stanu psychotycznego. brał leki i widać było efekty leczenia. Naprawdę stan jego się poprawiał z dnia na dzień. Wczoraj był u lekarza i dziś się dowiedziałam, że nie będzie brał leków. Co mam zrobić ? Nie chcę, żeby efekty leczenia zostały zmarnowane.

2013-01-26 18:43:32

przez gość

cytuj moderacja

CYTAT: justnian, 2010-10-07 12:47:12

Mój syn wychodzi ze stanu psychotycznego. brał leki i widać było efekty leczenia. Naprawdę stan jego się poprawiał z dnia na dzień. Wczoraj był u lekarza i dziś się dowiedziałam, że nie będzie brał leków. Co mam zrobić ? Nie chcę, żeby efekty leczenia zostały zmarnowane.
Co to znaczy "dziś się dowiedziałam"? To decyzja lekarza?

2013-10-02 00:44:53

przez gość

cytuj moderacja

Witam,
Odzywam się bo mam podobny problem, mam schizofremie i potrzebuje się wygadać z kimś kto mnie zrozumie, mam 23 lata i studiuje, poszukuje grupy wsparcia. Ze starymi znajomymi jakoś nie mam ochoty utrzymywać kontaktu a czuje ze powinnam przestać siedzieć sama w domu. Tak naprawdę to miałam takie dwa epizody jeden ok 3 miesiące, drugi ok 4 miesięcy po roku, ale one sprawiły ze mam 3 lata studiów w plecy czego nie umiem wyjasnić np. rówiesnikom, dziadkom.
Bardzo chciałabym się spotkać z córką, bo mamy podobny problem i czuję, żebyśmy się zrozumiały, ewentualnie mogłybyśmy razem pójść do jakiejś wybranej grupy wsparcia.

Pozrawiam,
Agata

2013-10-02 00:46:25

przez gość

cytuj moderacja

podaje maila i prosze o kontakt funkyfreshsoul@gmail.com, Agata

2013-10-02 00:46:25

przez gość

cytuj moderacja

podaje maila i prosze o kontakt funkyfreshsoul@gmail.com, Agata

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY
2014-04-12
2014-04-03
2014-03-05
2014-02-27

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Czym są objawy pozytywne schizofrenii?

Tzw. objawy pozytywne (inaczej wytwórcze), to halucynacje (omamy) i urojenia. Pacjent, którego dotknęły widzi, słyszy i odczuwa bodźce, które tak naprawdę nie działają na ich receptor, czyli słyszy coś,...

więcej