FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: kto ma schizofrenie a nigdy nie mial urazu glowy (uderzenia lub wypadku)?

2008-09-30 20:14:00

przez gość

cytuj moderacja

podejrzewam ze schizofrenia powstaje na wskutek urazow glowy a lekarze probuja to ukryc z uwagii na zbyt duze prawdopodobienstwo odwetu ze strony ofiar.kto ma schizofrenie a nigdy nie mial urazu glowy (uderzenia lub wypadku)?

Odpowiedzi:

1

2

2008-09-20 20:21:00

przez gość

cytuj moderacja

Ja mam diagnozę schizofrenii a nigdy nie miałam urazu głowy.

2008-09-20 20:33:00

przez gość

cytuj moderacja

jestes czescia ogolnoswiatowego spisku psychiatrow i wladz aby niebylo masowych morderstw lub powielania liczby schizofrenikow. pewnie miales taki uraz jako dziecko , kazde dziecko wypadki , poprostu mozesz nie pamietac, ok sledztwa ciag dalszy, ja bylem pobity dostalem w glowe z woleja jak lezalem od jednego palanta a potem to sie zaczelo. zaduzy zbieg okolicznosci poza tym ciagle mnie boli glowa w tym miejscu.

2008-09-20 20:36:00

przez gość

cytuj moderacja

Zastanawiam się po co zadajesz pytanie, jak wiesz lepiej niż osoba, która Ci na nie odpowiada icon_cheesygrin.gif

2008-09-20 20:45:00

przez gość

cytuj moderacja

szukam odpowiedzi o masy osob a z jedna moge sie nie zgadzac , odpowie wiecej osob to to przemysle poza tym czytalem artykul ze powodem chorob psychicznych sa urazy glowy czyli cos w tym jest.

2008-09-20 21:09:00

przez gość

cytuj moderacja

Z tego co wiem to jeśli psychoza była wywołana wcześniejszym urazem głowy to nie powinno się stawiać diagnozy schizofrenii, ponieważ przyczyna jest organiczna.

2008-09-20 21:14:00

przez gość

cytuj moderacja

W dzieciństwie wstrząśnienie mózgu a po 20 kilku latach schizofrenia, taki znam przypadek, ale lekarze nie wiążą jej z tym!

2008-09-20 21:28:00

przez gość

cytuj moderacja

uprzejmie proszę o wytlumaczenie mi co znaczy ze schizofrenia ma pochodzenie organiczne ?

2008-09-20 21:36:00

przez gość

cytuj moderacja

ja myślę, że w przypadku organicznego podłoża, ścieżki biegu tych tam nauroprzekażników zostały naruszone fizycznie, ukształtowały sie żle od początku, czy cos tak, a nie pod wpływem stresu i traumy,

może to wystepować u ludzi, którzy byli autystyczni od dawna, ale to takie moje rozumowanie

2008-09-21 08:57:00

przez mutek

cytuj moderacja

ja mam schizofrenie i też nie miałem urazów głowy! nigdy też nie piłem i nie paliłem oraz nie brałem narkotyków..

PZDR.

2008-09-21 15:13:00

przez gość

cytuj moderacja

a ja mialem 2 urazy glowy , uprawialem boks, bralem narkotyki ,pije i pale i mam paranoidalna i bezprzerwy wymyslam nowa teorie spiskowa skad mi sie to wzielo , szukam winnych bo ktos musi przeciez za to zaplacic.

2008-09-21 21:13:00

przez gość

cytuj moderacja

ja

2008-09-23 17:46:00

przez gość

cytuj moderacja

ja mam schize F20 i mialem uraz glowy.Boli mnie ta glowa a tez tego nie wzieli pod uwage znawcy psychiatrzy;/

2008-09-23 17:53:00

przez gość

cytuj moderacja

mam schizofrenia. nie mialam urazu glowy.

schizofrenia ma pochodzenie organiczne- zmiany w mozgu w ukladzie komorowym...

2008-09-23 18:15:00

przez gość

cytuj moderacja

oto caly czas chodzi ze niewiadomo jakie pochodzenie ma schizofrenia i skad sie bierze wiec nie sciemniajcie nas tutaj jest od urazów glowy a wy poprostu nie pamietacie wydarzen z dziecinstwa lub bagatelizujecie male uderzenia

2008-09-23 18:37:00

przez gość

cytuj moderacja

W dużej części schizofrenia pochodzi od LĘKU icon_exclaim.gif

Poczytaj do czego doprowadza lęk!

A skąd sie bierze lęk?

tego już nie wiem

--

grizli

2008-09-23 18:38:00

przez gość

cytuj moderacja

Ciekawe jakie jeszcze teorie wymyślisz? icon_cheesygrin.gif

2008-09-23 18:39:00

przez gość

cytuj moderacja

To nie było do Grizli, tylko do kolesia od urazów

2008-09-23 18:43:00

przez gość

cytuj moderacja

hm... kiedy mialam 5 lat przewrocilam sie i uderzylam w glowe... w zelazny slup... pamietam,ze troche lala sie krew... w wieku 23 lat mialam pierwsza psychoze- diagnoza- schizofrenia ;-(

dlaczego uwazasz,ze uderzenie ma zwiazek z ta choroba?

schizofrenia ujawnia sie miedzy 20-30 rokiem zycia u 1% populacji...

na schizofrenie choruja ludzie bardzo wrazliwi... myslalam ze dostalam jej od stresu na uczelni... ciagle egzaminy, zaliczenia, bylo ciezko....

Czemu psychiatrzy miueliby to przed nami ukrywac?

2008-09-23 18:46:00

przez gość

cytuj moderacja

wydaje mi sie , ze schizofrenie moze wywolac sytuacja stresowa... smierc bliskiej osoby, problemy osobiste itp.

przeciez o uraz glowy nie trudno,a nie kazdy od razu staje sie schizofrenikiem!

2008-09-23 19:52:00

przez gość

cytuj moderacja

Jakoś lekarze psychiatrzy nie przywiązują wagi do urazów głowy, nie kojarzą z tym schizofrenii.

Ale jak ktoś jest lękliwy zauważcie, to dla niego wszelki stres jest razy ileś, dlatego nie wytrzymuje psychika i przychodzi załamka, taką sobie uknułam teorię!

Nawet powiem, że są osobowości lękliwe, dlatego wycofane ze wszystkiego icon_cheesygrin.gif

--

grizli

1

2

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Odstawianie leków uspokajających i nasennych

Leki uspokajające i nasenne (głównie z grupy benzodiazepin, rzadziej barbiturany), są środkami, które dzięki swojemu stosunkowo szybkiemu działaniu, polegającemu na zmniejszeniu nasilenia objawów lęku, niepokoju czy poprawie w zakresie...

więcej