FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: TRILAFON INFORMACJE

2013-09-20 17:37:55

przez gość

cytuj moderacja

Trilafonu brak - wycofany z produkcji. Substytutu polskiego - brak. Jedyne wyjście identyczny lek z Niemiec pod nazwą DECENTAN - wydawany na polską receptę. Odpłatność 100 . Koszt za 2 czy 3 opkaowania wynosił 5 lat temu ok 36 Euro. DECENTAN ma tą samą substancję czynną jak Trilafon. Można kupić lub zamówić w przygranicznych aptekach- Penkun , Locknitz lub Pasewalk. Trzeba pamiętać o recepcie od lekarza na której ma być napisana nazwa międzynarodowa leku - czyli PERPHENZAINUM ( mogłem trochę przeinaczyć) dawka oraz dawkowanie - na tej podstawie zostanie nam wydany lek niemiecki - DECENTAN - lub można spórbować wpisać na receptę bezpośrednio DECENTAN.

Odpowiedzi:

2013-10-23 10:59:12

przez gość

cytuj moderacja

Lek Decentan 2 opk.po 100 tab. kosztuje aktualnie 74 Euro , substancja czynna jest identyczna jak w Trilafonie , zażywam Decentan już od 2 tygodni , mam mieszane uczucie z jednej strony wydaję się lepszy z drugiej gorszy - trudno to opisać. Tabletki Decentanu są zdecydowanie mniejsze od Trilafonu - mam na myśli tabletkę 8mg. Wydawało mi się że po Trilafonie budziłem się bardziej wypoczęty , mam wrażenie że po Decentanie skóra mi szarzeje. Dodatkowa informacja to że firma produkująca Trilafon przedstawiła ofertę cenową dla Ministerstwa której to Ministerstwo nie zaakceptowało w związku z czym firma zaprzestała produkcji Trilafonu. Jednym słowem leczenie nas jest za drogie dla naszego Państwa - a raczej władzy - darmozjadów.

2014-03-06 21:06:19

przez gość

cytuj moderacja

Bardzo prosze o informację jak Państwo dokładnie maja wypisane te recepty na DECENTAN - wystarcza polska zwyczajna recepta? W jakich dawkach są tabletki DECENTANU? ile mg w tabletce? z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

2014-07-15 12:30:16

przez gość

cytuj moderacja

Ci którzy przyjmowali trilafon, wiedzą, że w Polsce nie jest on dostępny. Można jednak sprowadzić go z tzw. zagranicy w ramach importu docelowego http://www.mz.gov.pl/leki/produkty-lecznicze/sprowadzanie-lekow-z-zagranicy-na-tzw,.-zapotrzebowanie. Lek ma nazwę DECENTAN. Substancja czynna PERPHENAZINE (PERFENAZYNA). Produkowany jest przez firmę MERCK KGAA. Dostępny w opakowaniu 100 tabletek, 8 mg.

1. Ze strony, do której link podany jest powyżej należy pobrać dwa pierwsze wnioski ->produkt leczniczy i ->produkt leczniczy refundacja.

2. Pierwszy wniosek wypełnia Wasz lekarz. Pod tym wnioskiem potrzebny jest również podpis konsultanta medycznego prof. Marcina Wojnara. Dostępny jest on w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 27. Dobrze jest wcześniej umówić się z nim telefonicznie bądź mailowo. Jego gabinet jest w budynku z tyłu, trzeba wejść głównym wejściem i jest przejście do drugiego budynku, kierujemy się do pierwszych drzwi po prawej stronie.

3. Wniosek o refundację wypełniacie sami.

4. Potrzebne jest również zaświadczenie od Waszego lekarza. Krótkie uzasadnienie dlaczego ten lek jest Wam potrzebny i diagnoza.

5. Kolejny dokument to dowód ubezpieczenia. Nie mają w ministerstwie dostępu do systemu EWUŚ.

6. Czyli tak dwa wnioski, zaświadczenie od lekarza i dowód ubezpieczenia.

7. Z tym kompletem dokumentów idziemy do Ministerstwa Zdrowia. Warszawa, ul. Miodowa 15. W portierni mówimy, że w sprawie importu docelowego i z przepustką idziemy do pokoju 09. Pokazujemy tam wniosek wypełniony przez lekarza i zaświadczenie lekarskie. Pracownik ministerstwa przybija pieczątkę.

8. Z pokoju 09 kierują do pokoju 13. Składamy tam komplet dokumentów. Na odpowiedź czekamy 3 tygodnie.

9. I dalej z tego, co zrozumiałam odpowiedź przychodzi pocztą. Wtedy z receptą i otrzymanymi dokumentami idziemy do apteki. Jak wygląda to dalej będę mogła napisać za jakiś czas.

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Czy leki psychotropowe może przepisać tylko psychiatra?

Nie. Lekarze innych specjalności także mogą przepisywać leki psychotropowe.Ale z uwagi na wiedzę i praktykę opiekę nad pacjentami z zaburzeniami psychicznymi powinni sprawować lekarze psychiatrzy. Dopuszczalne jest natomiast przedłużanie...

więcej