FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: TRILAFON INFORMACJE

2013-09-20 17:37:55

przez gość

cytuj moderacja

Trilafonu brak - wycofany z produkcji. Substytutu polskiego - brak. Jedyne wyjście identyczny lek z Niemiec pod nazwą DECENTAN - wydawany na polską receptę. Odpłatność 100 . Koszt za 2 czy 3 opkaowania wynosił 5 lat temu ok 36 Euro. DECENTAN ma tą samą substancję czynną jak Trilafon. Można kupić lub zamówić w przygranicznych aptekach- Penkun , Locknitz lub Pasewalk. Trzeba pamiętać o recepcie od lekarza na której ma być napisana nazwa międzynarodowa leku - czyli PERPHENZAINUM ( mogłem trochę przeinaczyć) dawka oraz dawkowanie - na tej podstawie zostanie nam wydany lek niemiecki - DECENTAN - lub można spórbować wpisać na receptę bezpośrednio DECENTAN.

Odpowiedzi:

2013-10-23 10:59:12

przez gość

cytuj moderacja

Lek Decentan 2 opk.po 100 tab. kosztuje aktualnie 74 Euro , substancja czynna jest identyczna jak w Trilafonie , zażywam Decentan już od 2 tygodni , mam mieszane uczucie z jednej strony wydaję się lepszy z drugiej gorszy - trudno to opisać. Tabletki Decentanu są zdecydowanie mniejsze od Trilafonu - mam na myśli tabletkę 8mg. Wydawało mi się że po Trilafonie budziłem się bardziej wypoczęty , mam wrażenie że po Decentanie skóra mi szarzeje. Dodatkowa informacja to że firma produkująca Trilafon przedstawiła ofertę cenową dla Ministerstwa której to Ministerstwo nie zaakceptowało w związku z czym firma zaprzestała produkcji Trilafonu. Jednym słowem leczenie nas jest za drogie dla naszego Państwa - a raczej władzy - darmozjadów.

2014-03-06 21:06:19

przez gość

cytuj moderacja

Bardzo prosze o informację jak Państwo dokładnie maja wypisane te recepty na DECENTAN - wystarcza polska zwyczajna recepta? W jakich dawkach są tabletki DECENTANU? ile mg w tabletce? z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY
2014-04-12
2014-04-03
2014-03-05
2014-02-27

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Czym są objawy pozytywne schizofrenii?

Tzw. objawy pozytywne (inaczej wytwórcze), to halucynacje (omamy) i urojenia. Pacjent, którego dotknęły widzi, słyszy i odczuwa bodźce, które tak naprawdę nie działają na ich receptor, czyli słyszy coś,...

więcej