FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: TRILAFON INFORMACJE

2013-09-20 17:37:55

przez gość

cytuj moderacja

Trilafonu brak - wycofany z produkcji. Substytutu polskiego - brak. Jedyne wyjście identyczny lek z Niemiec pod nazwą DECENTAN - wydawany na polską receptę. Odpłatność 100 . Koszt za 2 czy 3 opkaowania wynosił 5 lat temu ok 36 Euro. DECENTAN ma tą samą substancję czynną jak Trilafon. Można kupić lub zamówić w przygranicznych aptekach- Penkun , Locknitz lub Pasewalk. Trzeba pamiętać o recepcie od lekarza na której ma być napisana nazwa międzynarodowa leku - czyli PERPHENZAINUM ( mogłem trochę przeinaczyć) dawka oraz dawkowanie - na tej podstawie zostanie nam wydany lek niemiecki - DECENTAN - lub można spórbować wpisać na receptę bezpośrednio DECENTAN.

Odpowiedzi:

2013-10-23 10:59:12

przez gość

cytuj moderacja

Lek Decentan 2 opk.po 100 tab. kosztuje aktualnie 74 Euro , substancja czynna jest identyczna jak w Trilafonie , zażywam Decentan już od 2 tygodni , mam mieszane uczucie z jednej strony wydaję się lepszy z drugiej gorszy - trudno to opisać. Tabletki Decentanu są zdecydowanie mniejsze od Trilafonu - mam na myśli tabletkę 8mg. Wydawało mi się że po Trilafonie budziłem się bardziej wypoczęty , mam wrażenie że po Decentanie skóra mi szarzeje. Dodatkowa informacja to że firma produkująca Trilafon przedstawiła ofertę cenową dla Ministerstwa której to Ministerstwo nie zaakceptowało w związku z czym firma zaprzestała produkcji Trilafonu. Jednym słowem leczenie nas jest za drogie dla naszego Państwa - a raczej władzy - darmozjadów.

2014-03-06 21:06:19

przez gość

cytuj moderacja

Bardzo prosze o informację jak Państwo dokładnie maja wypisane te recepty na DECENTAN - wystarcza polska zwyczajna recepta? W jakich dawkach są tabletki DECENTANU? ile mg w tabletce? z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

2014-07-15 12:30:16

przez gość

cytuj moderacja

Ci którzy przyjmowali trilafon, wiedzą, że w Polsce nie jest on dostępny. Można jednak sprowadzić go z tzw. zagranicy w ramach importu docelowego http://www.mz.gov.pl/leki/produkty-lecznicze/sprowadzanie-lekow-z-zagranicy-na-tzw,.-zapotrzebowanie. Lek ma nazwę DECENTAN. Substancja czynna PERPHENAZINE (PERFENAZYNA). Produkowany jest przez firmę MERCK KGAA. Dostępny w opakowaniu 100 tabletek, 8 mg.

1. Ze strony, do której link podany jest powyżej należy pobrać dwa pierwsze wnioski ->produkt leczniczy i ->produkt leczniczy refundacja.

2. Pierwszy wniosek wypełnia Wasz lekarz. Pod tym wnioskiem potrzebny jest również podpis konsultanta medycznego prof. Marcina Wojnara. Dostępny jest on w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 27. Dobrze jest wcześniej umówić się z nim telefonicznie bądź mailowo. Jego gabinet jest w budynku z tyłu, trzeba wejść głównym wejściem i jest przejście do drugiego budynku, kierujemy się do pierwszych drzwi po prawej stronie.

3. Wniosek o refundację wypełniacie sami.

4. Potrzebne jest również zaświadczenie od Waszego lekarza. Krótkie uzasadnienie dlaczego ten lek jest Wam potrzebny i diagnoza.

5. Kolejny dokument to dowód ubezpieczenia. Nie mają w ministerstwie dostępu do systemu EWUŚ.

6. Czyli tak dwa wnioski, zaświadczenie od lekarza i dowód ubezpieczenia.

7. Z tym kompletem dokumentów idziemy do Ministerstwa Zdrowia. Warszawa, ul. Miodowa 15. W portierni mówimy, że w sprawie importu docelowego i z przepustką idziemy do pokoju 09. Pokazujemy tam wniosek wypełniony przez lekarza i zaświadczenie lekarskie. Pracownik ministerstwa przybija pieczątkę.

8. Z pokoju 09 kierują do pokoju 13. Składamy tam komplet dokumentów. Na odpowiedź czekamy 3 tygodnie.

9. I dalej z tego, co zrozumiałam odpowiedź przychodzi pocztą. Wtedy z receptą i otrzymanymi dokumentami idziemy do apteki. Jak wygląda to dalej będę mogła napisać za jakiś czas.

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY
2017-03-21
2017-03-05
2017-02-21

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Czy depresja to słabość charakteru?

Masz obniżony nastój, utraciłeś zdolność do odczuwania radości, czujesz osłabienie i nadmierną męczliwość, które prowadzą do ograniczenia Twojej codziennej aktywności, masz coraz większe problemy z koncentracją uwagi i spaniem?...

więcej