Śląsk: Harmonogram obchodów Dni solidarności z osobami chorującymi psychicznie

opublikowano: 22 sierpień 2013, aktualizacja: 26 sierpień 2013

Oddział Ślaski PTP objął patronatem obchody "Dni solidarności z osobami chorującymi psychicznie", których głównym wydarzeniem będzie cykl imprez w dniu 22.09.2013 w Parku Śląskim w Chorzowie.

Regionalne obchody „Dni Solidarności z osobami chorującymi psychicznie”, odbędą się w dniu 22 września 2013 roku na terenie Parku Śląskiego im. Generała Jerzego Ziętka w Chorzowie będą głównym punktem programu oraz w kilku innych miejscach w różnych terminach.

Komitet Organizacyjny działający przy Śląskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego tworzą: Śląskie Stowarzyszenie "Ad Vitam Dignam" w Katowicach, Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Zabrzu, Ośrodek Terapii i Psychoedukacji KOMPAS w Będzinie, Centrum Rehabilitacji Społecznej i Poradnictwa Specjalistycznego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy w zakresie zaburzeń psychicznych i możliwości radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych, promowanie współpracy między jednostkami służącymi osobom chorym psychicznie, tworzenie systemu skutecznego wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskich.

W trakcie obchodów przewidujemy zorganizowanie wielu imprez tematycznie związanych z przedstawionymi wyżej zagadnieniami, aranżacją kulturalno-edukacyjną, a także zapewniamy możliwość kontaktu zainteresowanych z profesjonalistami w zakresie szeroko rozumianego zdrowia psychicznego.

Działania nasze oparte są wyłącznie na społecznej motywacji i pracy zespołów terapeutycznych. Uprzejmie informujemy zarazem, iż jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich niezbędnych spraw dla organizacji obchodów. 

 

HARMONOGRAM OBCHODÓW "DNI SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE"

1. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie w dniu 22 września 2013 r., w godz. 10-18.

2. Dni Otwarte w poszczególnych Ośrodkach:

oraz w kilku innych ośrodkach.

3. Konferencja Perspektywy Rozwoju Psychiatrii Środowiskowej w dniu 2 października 2013 r.,
w godz.10-14 w Sali Sejmu Województwa Śląskiego w Katowicach (40-037) przy ul. Ligonia 46.

4. Konferencja „Choroba Alzheimera – aspekty medyczne, społeczne, rodzinne” w Gliwicach
w dniu 9 października 2013 
r., w godz. 10-14 w Centrum Edukacyjnym im. Bł. Jana Pawła II
w Gliwicach (44-100) przy ul. Jana Pawła II 5a dotycząca problematyki choroby Alzheimera.

1) { ?>Strona: 1  1 

autor tekstu:Maciej Matuszczyk, sekretarz oddziału śląskiego PTP
więcej informacji:psychiatria | dni solidarności