FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: prosze o pomoc...:(

2014-09-01 19:31:16

przez gość

cytuj moderacja

Dzień dobry,mam takich kilka pytań...
Mój mąż choruje na osobowość schizotypową,z dominacją schizofrenii...jesteśmy razem bardzo długo ponad 10 lat...moje pytania dotyczą stanów, gdzie stan chorego się nagle pogarsza...
Czy jak stan chorego nagle sie pogarsza, dlaczego odrzuca osobę, którą kocha z którą kilka godzin wcześniej rozmawiał normalnie, mówił o miłości,przyszłości...?
Dlaczego w złym stanie psychicznym - wmawia mi rzeczy,które wyjęte są z choinki?
Dlaczego w tym stanie reaguje agresją słowną...?krzyczy na mnie itp i obwinia o wszystko...?
czy to, co mówi, robi w takim stanie,mam brać jako "prawdę"?czy jest świadomy tego co mówi i robi w stosunku do mnie?
Dlaczego w takim stanie jak jest - nic go nie interesuje, wszystko nie ma sensu dla niego,nasze małżeństwo,plany nic... itp...?
Wygląda tak,jakby nie miał żadnej mimiki twarzy,jak nie on zupełnie...
Zdarza się to pierwszy raz i po prostu jestem zrozpaczona, cale zycie legło w gruzach a ja nie wiem, co mam robić, jak to odbierac itd...
Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

Odpowiedzi:

2014-09-02 19:36:23

przez gość

cytuj moderacja

ty bip,bip,bip,bip,bip :D

SS Schizofrenics

2014-09-18 13:28:59

przez gość

cytuj moderacja

Na tym polega ta choroba.
Chorzy niekiedy nawet nie pamiętają słów i zdarzeń.
A jeżeli pamiętają to nie rozumieją dlaczego tak się zachowywali i mówili.
To jak sen na jawie.
Mój syn jest chory, nie chce się leczyć.
Niektórzy z tego całkowicie wychodzą, niektórzy nigdy.
W każdym razie niebranie leków pogłębia stan.
Pogarsza się przy zmianach pór roku.

2014-09-23 09:27:12

przez gość

cytuj moderacja

Witam ! jestem schizofrenikiem z rozpoznana schizofrenia od polowy zeszlego roku i mam wlasnie dokladnie taki przebieg choroby, ze w stanach maniakalnych zona jest wszystkiemu winna, nic nie rozumie, obrywa sie jej o wszystko itd itd itd. Ta choroba tak ma, ze w stanie maniakalnym rozumowanie jest zupelnie inne i swiatopoglad odwrocony o 180 stopni. jedynym sensownym ratunkiem sa leki, wtedy jest szansa, ze stany pogorszenia nie beda nawracac, im dluzej to bedzie trwalo tym wieksza szansa, ze chory zrozumie nature zaburzen i bedzie sobie z nia radzil. Ja np. potrafie powiedziec skad mi sie wzielo takie a nie inne rozumowanie w pogorszonym stanie, i w stanie normalnym potrafie to trzezwo ocenic i pietnowac u samego siebie takie zachowanie/postepowanie. Znam tez podobny do swojego przypadek i tam rowniez ratunkiem byly leki. pozdrawiam

2015-02-12 16:40:46

przez gość

cytuj moderacja

Wspolczuje Pani.Schizofrenie powoduja opetana,poszuka Pani egzorcysty.

2015-04-06 15:56:02

przez gość

cytuj moderacja

Witam Państwa,

Piszę pracę magisterską na temat schizofrenii w rodzinie. Zależy mi na dotarciu do jak najszerszego grona osób mających takie doświadczenie (rodzina, znajomi, osoby chore).
Czy ktoś z Państwa zechciałby odpowiedzieć na 8 pytań? Posłużą do badań naukowych, naturalnie - anonimowo.

Chętnie podzielę się wiedzą na temat schizofrenii, w miarę możliwości udzielę praktycznych porad.

Proszę o kontakt za pośrednictwem posta lub pod adresem
e-mail: [email protected]

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Z wyrazami szacunku,
P.J.

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Jakie są szanse na uzyskanie poprawy?

Twoim obowiązkiem jest uważne spoglądanie w przyszłość. Oto perspektywy stojące przed osobami cierpiącymi na schizofrenię: Okresy dłuższych remisji, to znaczy czasu wolnego od objawów, występują średnio...

więcej