FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: podejrzewam chorobe u mojego męża

2014-09-06 17:28:13

przez paula8787

cytuj moderacja

Witam.od 3 lat jestem mezatka.moj maz pochodzi z karaibow.od 20 lat mieszka w holandii.poznalismy sie w restauracji w ktorej byl szefem kuchni.
Poczatek byl cudowny.nie podejrzewalam nic dopoki moj maz nie zaczal mnie oklamywac I opowiadac histori mijajacych sie z prawda.
Zaczelo sie od historI o milionie dolarow ktore ma na swoim karaibskim koncie.nastepnie gdy zaczelam wypytywac o byla zone stwierdzil ze go zdradzala I w odwecie przewiercil jej I kochankowi nogi.
Za kazdym razem gdy opowiadal to w gronie znajomych czulam sie okropnie bo wiem ze nikt mu w to nie wierzy.
Przez Ostatnie 2 lata ograniczyla sie jego aktywnosc fizyczna I seksualna.gdy spytalam dlaczego mnie nie caluje powiedzial ze nie lubi I opowiedzial mi historie ze zostal zgwalcony przez 3 kobiety ktore najpierw podaly mu jakis narkotyk a pozniej robily z nim okropne rzeczy.podczas seksu chce miec zgaszone swiatlo I wszystko odbywa sie w sposob mechaniczny.
Moj maz nie ma przyjaciol.twierdzi ze wszyscy go tylko wykorzystywali cale zycie....klamie na kazdym kroku.nawet jesli chodzi o drobnostki.na przyklad ze spotkal kogos kto wiem na 100 procent nie mieszka juz w holandii I wiele innych bzdur.na poczatku wierzylam mu we wszystko a teraz nawet jak mowi prawde to ja sie zastanawiam czy czasem znowu nie zmysla.
Wydaje sie mu ze wie wszystko lepiej od innych ze sie na wszystkim zna.
Kilka miesiecy temu pomogl otworzyc mi restauracje.poznal mnie z para ktora chciala zainwestowac.naopowiadal nam ze inwestycja wyniesie max 8000e okazalo sie ze 30000.nie dotrzymal danych obietnic I o kazda pomylke oskarza moich wspolnikow.
Moj maz przestal tez dbac o siebie.nie chodzi do dentysty I do fryzjera.przytyl prawie 20kg I nic sobie z tego nie robi.jego pracodawca wykorzystuje go na kazdym kroku a on boi sie zrezygnowac z pracy.w naszym miescie jest szanowanym I znanym szefem a mimo to boi sie ze nie znajdzie pracy ze wzgledu na kolor skory.
Martwie sie o niego I o nasza przyszlosc.
Coraz czesciej jest gderliwy I nieprzyjemny.nie wiem nic k9nkretnego o jego przeszlosci.wiem ze jestem jego trzecia partnerka.zastanawiam sie czy nie powinnam skontaktowac sie z jego byla zona I dowiedziec sie jaki byl powod rozwodu.moze ona wie cos wiecej.
Nie wiem co mam zrobic.za zadne skarby nie moge namowic go na wizyte u psychologa.zaczynam meczyc sie w tym zwiaxku ale boje sie ze gdy go zostawie to jego stan sie pogorszy.chce jeszcze dodac ze gdy sie do niego przeprowadzilam to mieszkanie zalegaly worki ze smieciami...opowiadal tez ze skonczyl studia ale nie posiada zadnych dyplomow itd....prosze pomozcie mi.czy to jest schizofrenia?co mam robic?

Odpowiedzi:

2014-09-08 18:20:01

przez gość

cytuj moderacja

Polecam przeczytac w Wikipedia : Pseudologia i Osobowosc Paranoiczna.

1)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudologia
2) http://pl.wikipedia.org/wiki/OsobowoC59BC487_paranoiczna

Pozdrawiam

2015-04-06 15:55:26

przez gość

cytuj moderacja

Witam Państwa,

Piszę pracę magisterską na temat schizofrenii w rodzinie. Zależy mi na dotarciu do jak najszerszego grona osób mających takie doświadczenie (rodzina, znajomi, osoby chore).
Czy ktoś z Państwa zechciałby odpowiedzieć na 8 pytań? Posłużą do badań naukowych, naturalnie - anonimowo.

Chętnie podzielę się wiedzą na temat schizofrenii, w miarę możliwości udzielę praktycznych porad.

Proszę o kontakt za pośrednictwem posta lub pod adresem
e-mail: badania.schizofreni [email protected]

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Z wyrazami szacunku,
P.J.

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Badanie EEG

Omawiane we wcześniejszych wydaniach Memo Wiadomości tomografia komputerowa i magnetyczny rezonans jądrowy należą do grupy badań, które uwidaczniają struktury mózgowe. Pokazują wzajemne ułożenie części ośrodkowego układu...

więcej