FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Mam wrażenie, że mój partner nie zawsze mnie poznaje :(

2016-05-23 13:26:38

przez gość

cytuj moderacja

Bywają sytuacje, kiedy nie jestem pewna, że mój partner z rozpoznaniem schizofrenii paranoidalnej mnie poznaje. Szczególnie podczas rozmowy telefonicznej.. Zdarza się też, że "myli" inne kobiety przebywające na oddziale ze mną. Tak jakby zapominał, że istnieję... Czy spotkaliście się z taką sytuacją ?

Odpowiedzi:

2016-06-13 15:29:11

przez gość

cytuj moderacja

Trudno mi to wytłumaczyć ale ja podczas ataku choroby miałam takie jakby urojenia. Także jest to możliwe 😞 trzeba cierpliwie czekać aż leki zaczną działać...w tej chorobie trudno zdrowemu pojąć co się tworzy w chorym mózgu...trudno to nawet przekazać gdy się już człowiek odnajdzie...wiem ze patrzyłam na osobę i tworzyły mi się jakieś wizje ze to jest jakoby osoba z ktorą miałam jakieś doczynienia w życiu. Także proszę o cierpliwość bo ja nie panowałam nad zachowaniami ale pamiętam to co się działo i to że mnie rodzina odwiedziała a wsparcie jest naprawdę potrzebne!! Powiedzenia i po wyjściu pilnować przyjmowania leków!!! A będzie dobrze. Tez mam zespół paranoidalny ale przyjmuję leki i nikt oprócz rodziny najblizszej nie wie o mojej chorobie. Nie ma co ryzykować z odstawianiem...próbowałam -nawrót po 2 latach. Tyle że w moim przypadku było warto bo urodziłam dziecko. Teraz juz nie próbuję bo za dużo do stracenia.

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Czym są objawy pozytywne schizofrenii?

Tzw. objawy pozytywne (inaczej wytwórcze), to halucynacje (omamy) i urojenia. Pacjent, którego dotknęły widzi, słyszy i odczuwa bodźce, które tak naprawdę nie działają na ich receptor, czyli słyszy coś,...

więcej