FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Zainstalowałem serwer IRC przeznaczony dla osób dotkniętych schizofrenią.

2022-10-14 17:50:52

przez gość

cytuj moderacja

Witam serdecznie!

Zainstalowałem serwer IRC przeznaczony dla osób dotkniętych schizofrenią.

Adres serwera: irc.schizofrenia.ovh

Port: 6667

Port (SSL/TLS): 6697

Są też dostępne dwa interfejsy webowe (dostęp przez zwykłą przeglądarkę, taką jak np. Opera, Firefox czy Chrome). Ich adresy URL to:

https://irc.schizofrenia.ovh:9443 (interfejs web "Kiwi-IRC") oraz

https://irc.schizofrenia.ovh:9000 (interfejs web "The Lounge").

==================

IRC (ang. Internet Relay Chat) – jedna ze starszych usług sieciowych umożliwiająca rozmowę na tematycznych lub towarzyskich kanałach komunikacyjnych, jak również prywatną z inną podłączoną aktualnie osobą.

Usługa ta funkcjonuje w architekturze klient-serwer, tj. fizycznie składa się z grupy połączonych ze sobą na stałe serwerów oraz programów-klientów. Programy klienckie uruchamiane są przez końcowych użytkowników lokalnie – na ich własnych komputerach, lub zdalnie, za pośrednictwem usługi SSH lub telnet. Rozmowy w sieci IRC odbywają się na tzw. kanałach, z których część funkcjonuje stale. Inne mogą być uruchamiane przez jednego użytkownika w celu porozmawiania choćby z jedną inną osobą.

Na ekranie użytkownika przewijają się od dołu do góry ekranu komunikaty wysyłane przez osoby piszące na danym kanale. Komunikaty te pojawiają się zaraz po ich wysłaniu, a ich kolejność jest identyczna z kolejnością napływania do serwera. Uzyskuje się dzięki temu wrażenie rozmowy osób przebywających w jednym pomieszczeniu.

Uczestnicy nie używają zwykle w IRC swoich prawdziwych imion i nazwisk, lecz posługują się krótkimi pseudonimami. Pseudonimy te w gwarze IRC popularnie określa się jako nickname lub krócej nick.

Brak odpowiedzi na dany temat

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Kiedy udać się do psychiatry?

Jak rozpoznać pierwszy epizod lub nawrót choroby? Czy osoba chora jest w stanie sama rozpoznać pojawienie się objawów?Niestety cechą wielu zaburzeń psychicznych jest brak krytycyzmu osoby chorej co do...

więcej