FORUM POST

« Powrót do forum

Odpowiedź

Temat: Rispolept czy zalasta, co korzystniejsze, by nie zwiększać masy ciała ?

2008-06-18 18:42:00

przez gość

cytuj moderacja

Bliska mi osoba choruje na schizofrenię paranoidalną i leczy się lekiem o nazwie clopixol. Poprzednio stosowała (niesystematycznie) zalastę, lecz obecnie (jak poprzednio) ma co kilka dni nasilenie na 1-2 dni objawów psychotycznych i poza "głosami" doszły omamy węchowe i smakowe, co przy zalaście zdarzało się sporadycznie.

Czy rispolept byłby lepszy?

Potrzebny lek, który by nie powodował nadwagi i dalszego tycia, bo dotychczasowe spowodowały w przeciągu kilku tak wzrost masy ciała prawie o 100%.

Wiem, że to trudny problem.

Wzrastająca waga ciała w trakcie leczenia, szczególnie u kobiety, nie działa motywująco do systematycznego zażywania leków, jeśli w ulotkach dla pacjentów są potwierdzające informacje.

Lekarz prowadzący leczenie jest chyba też bezradny.

Może tutaj na tym forum w tej sprawie wypowiedzą się pacjenci leczący się w/w lekami, może coś dopowiedzą psychiatrzy i inni specjaliści?

Odpowiedzi:

2008-02-07 20:09:00

przez gość

cytuj moderacja

prosze o odpowiedż?????????????????????????

2008-02-07 20:20:00

przez gość

cytuj moderacja

A skąd tutaj ktoś ma to wiedzieć???

2008-02-07 20:46:00

przez gość

cytuj moderacja

prosze odpowiedzieć mi na to pytanie????????

2008-02-07 21:27:00

przez gość

cytuj moderacja

prosze o odpowiedż?????????????????czy dawka 10 mg może wyniszczyć organizm??????????????jak sie ja bierze bez potrzeby?????

2008-02-07 21:29:00

przez gość

cytuj moderacja

prosze o odpowiedż????????

2008-02-07 21:30:00

przez gość

cytuj moderacja

czekam???????????????

2008-02-07 21:34:00

przez gość

cytuj moderacja

prosze o odpowiedż???????????

2008-02-08 11:51:00

przez gość

cytuj moderacja

ja brałam zalaste a nie byłam chora czy taki lek może wyniszczyć organizm jak człowiek zdrowy go bierze??

2008-02-08 11:54:00

przez gość

cytuj moderacja

icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif icon_frown.gif czuje że mam wyniszczony organizm

2008-02-08 12:00:00

przez gość

cytuj moderacja

icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif prosze o szybka odpowiedż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008-02-08 12:08:00

przez gość

cytuj moderacja

gdzie ta odpowiedż??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2008-02-08 12:33:00

przez gość

cytuj moderacja

nie ma odpowiedzi icon_frown.gificon_frown.gificon_frown.gificon_frown.gificon_frown.gificon_frown.gificon_frown.gificon_frown.gif

2008-02-08 12:49:00

przez gość

cytuj moderacja

gdzie ta odpowiedz ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2008-02-08 12:50:00

przez gość

cytuj moderacja

czy może ktos mi odpowiedzieć????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2008-02-08 12:54:00

przez gość

cytuj moderacja

gdzie ta odpowiedż??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2008-02-08 19:25:00

przez halinka44

cytuj moderacja

Najpierw powinnaś się uspokoić i pomyśleć rozsądnie. koniecznie trzeba skontaktować się z lekarzem, bo nikt tu ci nie udzieli właściwej odpowiedzi. po pierwsze już więcej nie brać, podrugie leki psychotropowe działają około 70 godzin. Wa zne jest ile dawek zażyłaś, czyli jak dużo wzięłaś tej zalasty. być może na zdrowego człowieka te leki wcale nie działają. Najważniejsze to rozsądek i spokój obecnie, skoro przedtem go zabrakło. Najlepiej zapytaj lekarza rodzinnego.

2008-02-08 19:42:00

przez gość

cytuj moderacja

Ja tam nie wierzę w pomyłkę lekarza. Po samej liczbie postów tej osoby i ignorowaniu przez nią odpowiedzi i pytań jej zadawanych widać, że coś tu nie gra...

2008-02-08 19:50:00

przez halinka44

cytuj moderacja

A skąd masz tą zalastę skoro jesteś zdrowa. Taki lek może wypisać tylko lekarz i w dodatku psychiatra. Skoro ci wypisał zalastę, to znaczy, że jesteś chora i powinnaś brać ten specyfik. Ignorowanie polecenia lekarza oznacza wcześniejszy bądź późniejszy pobyt w szpitalu.

2008-02-08 22:07:00

przez gość

cytuj moderacja

brałąm 10 mg a byłam zdrowa (10mg zalasty)czy takiej osobie zdrowej zalasta może wyniszczyć organizm??

2008-02-08 22:15:00

przez gość

cytuj moderacja

brałąm lek zalasta a byłam zdrowa poprostu lekarz sie pomylił(dawka10mg)czy jak zdrowy człowiek bierze taki lek to czy ona mu może wyniszczyć organizm????????

OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Kiedy udać się do psychiatry?

Jak rozpoznać pierwszy epizod lub nawrót choroby? Czy osoba chora jest w stanie sama rozpoznać pojawienie się objawów?Niestety cechą wielu zaburzeń psychicznych jest brak krytycyzmu osoby chorej co do...

więcej