NEWSLETTER

Bądź na bieżąco. Otrzymuj najnowsze informacje związane z naszym portalem.
ok

WIADOMOŚCI

Warsztaty zdrowienia

opublikowano: 16 wrzesień 2011, aktualizacja: 16 wrzesień 2011

Zajęcia poświęcone zdrowieniu rozumianemu jako „odbudowywanie” siebie w codziennym życiu.

Dla osób z doświadczeniem psychozy ważna jest akceptacja zmian i ograniczeń, jakie niesie ze sobą choroba, ale też istotne staje się odzyskanie nadziei i postawienie sobie nowych celów.

 

Proponowane warsztaty opierają się na różnych teoriach. Część z nich ma charakter edukacyjny, ich celem jest przedstawienie idei umacniania i zdrowienia, inne wykorzystują techniki zaczerpnięte z teorii poznawczo-behawioralnej. Proponujemy także, wywodzące się z teorii narracyjnej, ćwiczenia w których uczestnicy proszeni są o spojrzenie na swoje życie jak na książkę. Zajęcia te służą poprawie samooceny, umiejętności twórczego rozwiązywanie problemów, a także tworzenia indywidualnych planów zdrowienia.

Warsztaty opracował zespół pod kierownictwem Prof. Marty Anczewskiej z I Kliniki Psychiatrycznej. Po raz pierwszy zostały przeprowadzone w 2008 roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii i uzyskały pozytywną ocenę uczestników.

 

Obecnie planujemy przeprowadzenie kilku cyklów warsztatów zdrowienia, mają one charakter godzinnych, cotygodniowych spotkań, jeden cykl zawiera 8 zajęć. We wrześniu 2011 rozpoczynamy rekrutację uczestników do pierwszej tury warsztatów, które odbywać się będą w październiku i listopadzie br. Kolejny cykl planujemy w styczniu i lutym 2012.

 

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się ze skierowaniem od lekarza prowadzącego na konsultację do Oddziału Zapobiegania Nawrotom F10.
Zgłoszenia można też przysyłać na adres [email protected] .
 

1) { ?>Strona: 1  1 

autor tekstu:dr Joanna Krzyżanowska, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
źródło tekstu:I Klinika Psychiatryczna Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
więcej informacji:schizofrenia | profilaktyka
OSTATNIE NA FORUM
ANKIETA
PORADA SPECJALISTY

Czy wg Ciebie leki psychotropowe są bezpieczne?

Głosuj

Kiedy udać się do psychiatry?

Jak rozpoznać pierwszy epizod lub nawrót choroby? Czy osoba chora jest w stanie sama rozpoznać pojawienie się objawów?Niestety cechą wielu zaburzeń psychicznych jest brak krytycyzmu osoby chorej co do...

więcej